No, posebno je zanimljiv Izetbegovićev istup o potezu lidera Naroda i pravde Elmedina Konakovića.
Komentirajući odnose sa HDZ-om BiH i Draganom Čovićem, lider SDA Bakir Izetbegović kazao je, gostujući na FTV-u, da je hrvatska politika predugo vezana za partnerstvo sa SNSD-om.
„Mislim da HDZ predugo održava partnerstvo sa SNSD-om. Dodik koristi svoju agresivnu politiku, a HDZ zatim kroz tu situaciju pokušava ostvariti svoje političke ciljeve.“
Ipak, naglasio je da želi popravljanje odnosa.
„Vidjet ćemo hoće li gospodin Čović promijeniti pristup i početi više sarađivati s nama nego sa Dodikom. Naša ruka je pružena.“
Na dodatno pitanje šta konkretno znači relaksacija odnosa s HDZ-om, odgovorio je da ona ne podrazumijeva jednostrane ustupke niti zaboravljanje ranijih sporova.
„Da se sve odradi šta se odradilo i u ratu i poslije rata i ovo sad koketiranje s Dodikom, pa da se jednim odlaskom na Bajram to sve riješi? Naravno da nismo od jučer.“
„Ako neko pravi problem u ovoj državi, to su ljevičari i Čović sa svojim nezrelim postupcima, sa svojim naglim popuštanjima, sa svojim kandidatima i tako dalje.“
Govoreći o idejama trećeg entiteta i Herceg-Bosne, upozorio je da takve inicijative mogu samo dodatno pogoršati odnose.
„To samo provocira drugu stranu. Zašto ponovno izložiti Hrvate i Bošnjake sukobu? To je katastrofa bila i za hrvatski narod.“
No, posebno je zanimljiv Izetbegovićev istup o potezu lidera Naroda i pravde Elmedina Konakovića.
Video pogledajte u nastavku!
(SB)









