ŠOKANTAN ISTUP MARIJA KORDIĆA: “Ovdje ima i elemenata terorizma…”

Od jutros je požar ponovo aktivan, a gase ga pripadnici vatrogasnih službi.

 

 

 

Gradonačelnik Mostara Mario Kordić izjavio je kako je požar na deponiji Uborak podmetnut i da su zapaljene gume.

 

 

“Ovdje ima i elemenata terorizma jer je proglašena vanredna situacija, a neko je podmetnuo požar”, rekao je Kordić.

 

 

Pozvao je građane da “ne nasjedaju na političke manipulacije” i da se “ujedine kako bi identifikovali počinioce”.

 

 

“Očito se negdje neko šetao i gledao gdje će napraviti sljedeći problem”, poručio je Kordić.

 

 

Evakuirano stanovništvo će biti smješteno u prihvatni centar Salakovac.

 

 

Od jutros je požar ponovo aktivan, a gase ga pripadnici vatrogasnih službi.

 

 

Podsjećamo, na području Grada Mostara od ponedjeljka je na snazi stanje prirodne nesreće zbog požara na Uborku. Najveća materijalna šteta pričinjena je na infrastrukturi deponije, a u požaru je u potpunosti uništena reciklažna hala zajedno s kompletnom opremom i postrojenjima.

 

 

Dodatnu zabrinutost izaziva zagađenje zraka, a stručnjaci upozoravaju da bi posljedice po zdravlje, posebno kod osjetljivih kategorija stanovništva, mogle biti dugotrajne.

 

(SB)

ŠOKANTAN ISTUP MARIJA KORDIĆA: “Ovdje ima i elemenata terorizma…”

About The Author
-